Teodolity - Theis-Polska

Przejdź do treści

Menu główne:

Produkty
Teodolit elektroniczny THEIS DT 5.1
TEODOLIT Theis mechaniczny THEO 60
Teodolit cyfrowy Theis 5.1 to precyzyjne narzędzie do dokonywania pomiarów przez wykwalifikowanego pracownika budowlanego. 
Posiada dwustrony kolimator obiektu, pion laserowy, 
dwukątowy kompensator.
Tradycyjny teodolit optyczny do pomiaru kątów pionowych i poziomych. Sprzęt ten charakteryzuje wysokiej jakości luneta o dwudziestokrotnym powiększeniu. 
Zapewnia szybkie i dokładne wyniki pomiarów.
PODSTAWOWE CECHY :

 • precyzja pomiarów - nowoczesny system odczytu koła poziomego pozwala na natychmiastowe używanie instrumentu po jego wyjęciu z walizki, a boczna libella rurkowa ułatwia dokładne spoziomowanie teodolitu
 • nie straszne wibracje i wstrząsy – kompensator koła poziomego umożliwia pracę teodolitem w pobliżu ciężkich maszyn wywołujących drgania podłoża
 • prostota obsługi - posługiwanie się teodolitem jest niezwykle łatwe, a wyniki pomiarów wyświetlane są na podświetlanym ekranie LCD instrumentu
 • wszechstronność zastosowań - do pomiarów kątów, kierunków, wysokości, pochyleń, tyczenia, przenoszenia azymutów do szybów
 • solidna konstrukcja, pomiary w każdych warunkach – instrument jest w pełni wodo- i pyłoszczelny (IPX6), więc można go używać nawet w najcięższych warunkach na budowie
PODSTAWOWE CECHY :

 • Obiektyw instrumentu -  posiada dużą jasność powlekany wielowarstwowo ma właściwości przeciwodblaskowe. Obraz jest wyraźny i dobrze widoczny, a dwudziestokrotne powiększenie pozwala na pomiar kątów między odległymi punktami.
 • Okular lunety - z ustawianiem ostrości (nastawianiem dioptrii) pozwoli dostosować obraz do każdego oka. Odczyt krzyża nitek jest jasny i wyraźny. Okular mikroskopu odczytowego został wyposażony w regulację ostrości przez co dostarcza użytkownikowi wyraźnego obrazu indeksu podziału odczytywanych wartości.
 • Lusterko do oświetlenia kół podziałowych - umożliwia odczyt wartości kąta nawet przy bardzo słabym świetle.

 • Dwa kolimatorki - umieszczone po obu stronach lunety umożliwiają wstępne nakierowanie lunety na mierzony punkt. Precyzyjne celowanie odbywa się przez okular lunety.
 • Śruba rejteracyjna - umożliwia nastawienie żądanego odczytu na kole poziomym, co ułatwia odczyt zadanych kątów. Ergonomicznie usytuowane pokrętło umożliwia obsługę bez odrywania oka od okularu.
 • Pion optyczny -  ma trzykrotne powiększenie i pozwala precyzyjnie scentrować instrument. Luneta pionu posiada pokrętło służące do nastawiania ostrości, dzięki czemu krzyż nitek jest dobrze widoczny i może być dokładnie ustawiony nad punktem.
 • Libella niwelacyjna - jest dodatkowym atutem teodolitu THEO 60. W prosty sposób montuje się ją w miejsce kolimatora przekształcając tymczasowo teodolit w niwelator.
 • Libella pudełkowa - umieszczona w spodarce pozwala na szybkie, zgrubne spoziomowanie przyrządu.
 • Libella rurkowa -  posiada precyzyjnie naniesioną skalę, dzięki której można bardzo dokładnie spoziomować instrument.
DANE TECHNICZNE
LUNETA
Długość 
149 mm
Powiększenie
30 x
Średnica obiektywu
 45 mm
Obraz
prosty
Pole widzenia 
 1°30\'
Rozdzielczość:
3 ”
POMIAR KĄTA
Metoda pomiaruodczyt absolutny
Odczyt
H: dwustronny, V: dwustronny
Minimalny odczyt
1\"5\"
Dokładność
5\"
WYŚWIETLACZ
Rodzaj wyświetlacza
dwustronny podświetlany
Klawiatura
5 przycisków
KOMPENSATOR
Typjednoosiowy
Zakres

INNE
Zakres temperatury
-25°C ~ +50°C
Wilgotność, zapylenie
IPX6
Wymiary (wys. x szer. x gł.)
345 x 190 x 155 mm
Masa (z baterią)
5 kg
Zasilanieakumulator (3,7V)
DANE TECHNICZNE
Powiększenie
20x
Średnica obiektywu
30mm
Najkrótsza celowa
1,2m
Podział kątowy
400gon
Dokładność podziału
0,1gon
Dokładność szacowana
1c
Dokładność libelki
45"
Dokładność libelki niwelacyjnej 
20"
Zakres temperatur pracy
-40oC do +50oC
Masa
1,94 kg


Zastosowanie : prace budowlane i geodezyjne, pomiary kąta, wyznaczanie, określanie spadków, pochylenia, a także wszelkie prace związane z określeniem kierunków i linii prostych.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego